Vyberte si jazykový kurz v zahraničí

Melton College York, kurzy angličtiny v Anglii pro děti a mládež

Výhody: Velmi intenzivní letní kurzy pro mládež, York, nádherné město, bohatý program, kurz se zkouškou IELTS, 2 týdny kurzu včetně ubytování od 39 980 Kč!

Místo: York, kurzy angličtiny, Anglie

Přehled kurzů

Kurzy Počet lekcí týdně Délka
1 lekce
Délka kurzu v týdnech Počet studentů ve třídě Jazyk. úroveň
(viz zde)
Summer Course   3045 min.2 - 11 týdnů14 nejvíce, obvykle 123 - 8
Combined IELTS Summer   30+1045 min.2 - 11 týdnů14 nejvíce, obvykle 127 - 8

Ceník kurzů

Kurz/týdny234další týden
Summer Course39 98059 66078 75019 570
Combined IELTS Summer47 59069 99092 80023 080
Cena v Kč zahrnuje výuku, ubytování v hostitelské rodině, jednolůžkový nebo dvoulůžkový pokoj, plnou penzi, učební materiály, permanentku na veřejnou dopravu, odvoz z letiště a zpět na letiště v neděli v uvedené časy, závěrečný certifikát, uvedený program a pojištění proti úpadku CK.

Příplatky

1. Poplatek za zkoušku IELTS je 5 650 Kč.

2. Poplatek škole za vyzvednutí a předání dítěte cestujícího s asistencí letušky je 2 140 Kč za obě cesty.

3. Příplatek za speciální dietu je 980 Kč týdně, neplatí za vegetariánskou dietu a bez vepřového.

4. Příplatek za denní doprovod do školy a ze školy je 2 110 Kč týdně, zajišťuje hostitelská rodina, jen pro studenty mladší 14 let. Studenti, kteří bydlí dál než 2 km od školy dostanou permamentku na autobus zdarma.

Začátky kurzů

Každou neděli od 5.6. do 14.8.2022, kurzy končí 28.8.2022. Termíny zkoušky IELTS: zatím nejsou k dispozici. Zkoušku IELTS mohou skládat studenti starší 16 let.

Věk studentů

pro děti a mládež od 11 do 17 let

Nevyučuje se

Učí se každý všední den.

Výuka probíhá

9.30 - 10.15; 10.30 - 11.15; 11.30 - 12.15; 12.30 - 13.15; 14.00 - 14.45; 15.00 - 15.45 hod., IELTS 16.00 - 17.30 hod. Výuka probíhá od pondělí do pátku, v sobotu je celodenní výlet, neděle tráví studenti s hostitelskou rodinou.. Úvodní test budete psát první den kurzu. Podle výsledku z testu budete zařazeni do třídy, která odpovídá Vaší jazykové úrovni. Test je písemný a ústní.

Popis kurzů

pro studenty od 11 do 17 let, kteří chtějí studovat v krásném prostředí hrabství Yorkshire a užít si bohatého programu pro volný čas.

Kurz angličtiny Summer Course má 30 lekcí angličtiny týdně ve skupině nejvíce 14 studentů, 2 lekce týdně probíhají mimo školu, náplní těchto lekcí jsou projekty věnované Yorku a jeho památkám.

Kurz angličtiny Combined IELTS Summer kombinuje kurz Summer se 10 lekcemi přípravy na zkoušku IELTS týdně. Kurz je určen studentům od 16 let.

Popis školy

Kurzy angličtiny pro mládež v Yorku nabízí škola Melton College již od roku 1962! Škola je uznána Britskou radou, je členem asociací English UK a Quality English a je akreditované zkušební centrum pro zkoušku IELTS (vysoká kvalita výuky). Melton College sídlí v rozlehlé vile s krásnou zahradou, má vlastní kavárnu, klubovnu, knihovnu a počítačovou učebnu s 9 počítači. Internet a WiFi jsou zdarma.

Kurzy angličtiny pro dospělé ve škole Melton College, York najdete zde.

York je živé, nádherné univerzitní město se 193 000 obyvateli. Město založili Římané v roce 71, obývali je Anglosasové a Vikingové, dnes je York památkou na seznamu UNESCO. Chloubou města je malebné centrum, dvě kvalitní univerzity a především katedrála York Minster, která je největší gotickou katedrálou v severní Evropě. Město se chlubí mnoha muzei, např. Castle Museum, Yorkshire Museum nebo Jorvik Museum, kde najdete expozici vikingského osídlení.

V roce 2007 York získal cenu „European Tourism City“. York je velmi živé město, má spoustu kaváren, klubů, restaurací, galerií, divadel, kin a muzeí. York je plný mladých lidí. Hrabství Yorkshire patří mezi nejkrásnější v Anglii, určitě Vás nadchnou rázovitá městečka a staré kláštery.

Průměrné teploty, srážky a další klimatické podmínky najdete zde.
Základní informace o cestování, Velká Británie, zdroj Ministerstvo zahraničních věcí České republiky zde.
Kontakt na český zastupitelský úřad ve Velké Británii zde.
Informace o Yorku najdete zde.
Mapa Velké Británie zde.

Mapa York s vyznačením školy Melton College.

Ceník ubytování

Ubytování je od neděle před začátkem kurzu do neděle po ukončení kurzu. Noc navíc nelze.
Rodina, max. 30 minut MHD od školy, jednolůžkový nebo dvoulůžkový pokoj, plná penze (obědy v balíčku), ložní prádlo a ručníky poskytnuty, WiFi zdarma, praní 1x týdně v ceně.

Program pro volný čas

Melton College pořádá pro své studenty výlety, sportovní a společenské akce. Cena kurzů Summer Course zahrnuje sobotní celodenní výlet (např. Whitby, The Lake District, Bolton Abbey, Harrogate, Scarborough), Po, Út, Čt a Pá odpolední akce (konverzační odpoledne, filmy, studijní klub nebo sporty), 3 večerní aktivity např. diskotéka nebo barbecue, ostatní večery a v neděli je volno. Škola nabízí další aktivity, které se platí na místě.

Doprava

Rádi Vám zajistíme letenku Praha - Leeds (Manchester) - Praha za nejnižší dostupnou cenu.

Odvoz organizovaný školou z letiště Leeds do ubytování a zpět, vždy v neděli, je zdarma pro přílety mezi 9.00 - 20.00 hod. a odlety mezi 10.00 - 19.00 hod. Mimo tyto časy stojí odvoz 2 290 Kč za jednu cestu.

Odvoz organizovaný školou z letiště Manchester do ubytování a zpět, vždy v neděli, je zdarma pro přílety mezi 10.00 - 18.00 hod. a odlety mezi 11.00 - 18.00 hod. Mimo tyto časy stojí odvoz 4 580 Kč za jednu cestu.

Návazná doprava je povinná pro všechny studenty cestující bez doprovodu dospělé osoby!

Přímé lety jsou možné pouze do Manchesteru pro mládež od 16 let, mladší studenti musí letět s přestupem. Rádi zajistíme asistenci letušky, která je povinná pro cestující do 12 let.

Po příletu na letiště, projití celní kontrolou a vyzvednutí zavazadel by se studenti měli přemístit do příletové haly, kde bude čekat zástupce školy nebo řidič, který bude držet ceduli s názvem školy "Melton College". Po shledáni budou studenti odvedeni k transferu a dopraveni do ubytování. Zaměstnanci školy budou studentovi asistovat i při odjezdu z kurzu.

Složení studentů (podle jazyků v roce 2019)

 • Italština: 19%
 • Ruština: 12%
 • Španělština: 12%
 • Arabština: 11%
 • Čeština: 2%


Jak si můžete objednat tento kurz?

 1. Kliknutím na tlačítko Přihláška
  Zde, prosíme, vyplňte všechna data a klikněte na tlačítko Odeslat.
 2. Vyplněním vytištěné přihlášky. Zde si můžete stáhnout přihlášku ve formátu PDF. Po vytištění a vyplnění všech údajů ji, prosím, zašlete emailem na info@intact.cz nebo poštou na adresu INTACT, Hornoměstská 357, 59401 Velké Meziříčí. Děkujeme.
 3. Smluvní podmínky si můžete stáhnout zde.

Obecný postup pro zpracování Vaší přihlášky

 1. Jakmile přijmeme Vaši přihlášku, obdržíte od našich zaměstnanců písemnou zprávu s potvrzením přijetí této přihlášky.
 2. Následovně začneme kurz objednávat u konkrétní školy (pokud si přejete zařídit dopravu, začneme nejdříve s rezervací dopravy).
 3. Přibližně do týdne od přijetí přihlášky od nás dostanete poštou fakturu a dva výtisky smlouvy.
  • smlouvy podepíšete a jeden výtisk nám zašlete poštou zpět
  • při podání přihlášky do 14ti dnů před nástupem na kurz uhraďte fakturu ihned
  • při podání přihlášky od 14ti dnů do 2 měsíců před nástupem na kurz uhradíte fakturu během jednoho týdne
  • při podání přihlášky od 2 měsíců a déle před nástupem na kurz uhradíte 30ti % zálohu na kurz do 14ti dnů, zbytek částky nejméně 8 týdnů před odjezdem na kurz
 4. Po zaplacení kurzu od nás dostanete vyrozumění o přijetí platby na náš účet.
 5. Po obdržení všech potřebných dokumentů ze školy Vám poštou zašleme všechny potřebné dokumenty.

Pozn.: jde o obecný postup po přijetí přihlášky. Každý postup je však individuální a může se lišit.