Vyberte si jazykový kurz v zahraničí

Accademia Italiana Neapol, kurzy italštiny v Itálii pro seniory

Výhody: Neapol, italština pro seniory, přímý let z Prahy, škola v centru, pevné začátky kurzů, 17 x ročně, apartmány, 2 týdny kurzu, bohatý program za 21 990 Kč!

Místo: Neapol, kurzy italštiny, Itálie

Přehled kurzů

Kurzy Počet lekcí týdně Délka
1 lekce
Délka kurzu v týdnech Počet studentů ve třídě Jazyk. úroveň
(viz zde)
Standard 50+   2045 min.2 týdny 10 nejvíce2 - 10

Ceník kurzů

Kurz/týdny2
Standard 50+21 990
Cena v Kč zahrnuje výuku, učební materiály, registraci, závěrečný certifikát, program pro volný čas a pojištění proti úpadku.

Příplatky

Začátky kurzů

15.1., 12.2., 11.3., 25.3., 22.4., 6.5., 20.5., 3.6., 17.6., 1.7., 12.8., 9.9., 23.9., 7.10., 21.10., 4.11., 2.12.2024. Kurzy začínají pouze v daných nástupních termínech a trvají 2 týdny.

Věk studentů

pro klienty od 50 let

Nevyučuje se

25.4., 15.8.2024

Výuka probíhá

9.00 - 11.00; 11.30 - 12.30hod. Výuka probíhá od pondělí do pátku, ve zbývající dny je volno. Úvodní test budete psát první den kurzu. Podle výsledku z testu budete zařazeni do třídy, která odpovídá Vaší jazykové úrovni. Test je písemný a ústní.

Popis kurzů

Kurz italštiny v Itálii, Neapol Standard 50+pro klienty od 50 let, kteří požadují kvalitní kurz obecné italštiny se zajímavým programem pro volný čas.
Kurz má 20 lekcí obecné italštiny týdně a trvá 2 týdny. Výuka probíhá v dopoledních hodinách, odpoledne je připraven speciální program pro volný čas.

Popis školy

Accademia Italiana Neapol nabízí kurzy italštiny pro dospělé od dubna 2023, její mateřská škola v Salernu má akreditaci italského ministerstva školství a je členem ASILS a IALC.
Accademia Italiana Napoli sídlí na via Toledo, blízko královského paláce, divadla San Carlo a přístavu.
Škola má 4 klimatizované třídy, společenskou místnost, WiFi je zdarma.

Neapol je třetí největší italské město, leží v provincii Kampánie a má více než milion obyvatel. Neapol má bohatou historii, založili ji Řekové kolem roku 700 před naším letopočtem. Do Neapole se dostanete z Prahy přímým letem. Poznejte působiště skladatele Josefa Myslivečka, dějiště románu Geniální přítelkyně a filmů Paola Sorrentina, to abychom jmenovali jen "kulturní zářezy" Neapole v posledních letech.

Historické centrum Neapole je na seznamu památek UNESCO. Neapol má 448 kostelů (bazilika Sv. Františka, Duomo di Napoli), řadu hradů (Castel dell’Ovo, Castel Capuano, Castel Nuovo), spoustu muzeí a galerií. Neapol je kolébkou pizzy a těstovin, určitě ochutnejte místní cukrovinky jako je pastiera, sfogliatella a zeppole di San Giuseppe.
Nezapomeňte navštívit starobylé Pompeje, zajeďte si lodí na nádherné ostrovy Capri a Ischia.
Pobřeží Amalfi jižně od Neapole patří mezi nejkrásnější krajinné pasáže Itálie. Za návštěvu určitě stojí i Sorrento a Salerno!


Video o otevření školy Accademia Italiana v NeapoliMapa Neapole s vyznačením školy Accademia Italiana.

Ceník ubytování

Ubytování je vždy od neděle do soboty. Dvoulůžkové pokoje jsou pouze pro cestující společně!
Apartmán Executive2 - 5 pokojů, vlastní koupelna, sdílená kuchyně, do 25 min.chůze, ložní prádlo a ručníky poskytnuty, vratný depozit 100 EUR, WiFi zdarma, úklid jednou týdně.cena za týden
dvoulůžkový pokoj, bez stravy4 530
jednolůžkový pokoj, bez stravy7 120

Dvoulůžkové pokoje jsou pouze pro cestující společně!

Program pro volný čas

Cena dvoutýdenního kurzu Standard 50+ zahrnuje akci školy každé odpoledne a jeden celodenní sobotní výlet. Accademia Italiana nabízí pondělní prohlídku Neapole s průvodcem (Piazza Plebiscito, via Toledo, historické centrum), v úterý je seminář o neapolské kuchyni, ve středu se seznámíte s místními řemesly (terakota, keramika) a naučíte se místní tance, ve čtvrtek se pod vedením profesionála naučíte přípravovat pravou neapolskou pizzu, v pátek se naučíte neapolské karetní hry sette bello, denari, primiera, v sobotu je výlet do královského paláce Reggia di Caserta a jeho zahrad. Druhý týden ochutnáte místní cukrovinky (baba, sfogliatelle,a další), navštívíte Pozzuoli (řecký amfiteátr a tržiště, město je rodiště Sofie Loren), naučíte se italská gesta, navštívíte nejstarší neapolskou pevnost Castel dell‘Ovo a v pátek se podíváte na film Boží ruka nebo jiný film s neapolskou tematikou.

Doprava

Rádi Vám zajistíme letenku Praha - Neapol a zpět za nejnižší dostupnou cenu.

Odvoz organizovaný školou z letiště v Neapoli stojí 1 550 Kč, odvoz zpět stojí stejně, odvoz mezi 22.00 - 06.00 hod. stojí 1 810 Kč. Běžné taxi stojí 25 - 30 EUR.

Složení studentů (podle jazyků v roce 2023)

 • Němčina: 20%
 • Angličtina: 15%
 • Portugalština: 10%
 • Holandština: 10%
 • Čeština: 2%


Jak si můžete objednat tento kurz?

 1. Kliknutím na tlačítko Přihláška
  Zde, prosíme, vyplňte všechna data a klikněte na tlačítko Odeslat.
 2. Vyplněním vytištěné přihlášky. Zde si můžete stáhnout přihlášku ve formátu PDF. Po vytištění a vyplnění všech údajů ji, prosím, zašlete emailem na info@intact.cz nebo poštou na adresu INTACT, Hornoměstská 357, 59401 Velké Meziříčí. Děkujeme.
 3. Smluvní podmínky si můžete stáhnout zde.

Obecný postup pro zpracování Vaší přihlášky

 1. Jakmile přijmeme Vaši přihlášku, obdržíte od našich zaměstnanců písemnou zprávu s potvrzením přijetí této přihlášky.
 2. Následovně začneme kurz objednávat u konkrétní školy (pokud si přejete zařídit dopravu, začneme nejdříve s rezervací dopravy).
 3. Přibližně do týdne od přijetí přihlášky od nás dostanete poštou fakturu a dva výtisky smlouvy.
  • smlouvy podepíšete a jeden výtisk nám zašlete poštou zpět
  • při podání přihlášky do 14ti dnů před nástupem na kurz uhraďte fakturu ihned
  • při podání přihlášky od 14ti dnů do 2 měsíců před nástupem na kurz uhradíte fakturu během jednoho týdne
  • při podání přihlášky od 2 měsíců a déle před nástupem na kurz uhradíte 30ti % zálohu na kurz do 14ti dnů, zbytek částky nejméně 8 týdnů před odjezdem na kurz
 4. Po zaplacení kurzu od nás dostanete vyrozumění o přijetí platby na náš účet.
 5. Po obdržení všech potřebných dokumentů ze školy Vám poštou zašleme všechny potřebné dokumenty.

Pozn.: jde o obecný postup po přijetí přihlášky. Každý postup je však individuální a může se lišit.