Hodnocení kurzů angličtiny ve škole FLC, USA a LSC, Kanada

Nicol Lenertová

kurz Minigroup, škola Florida Language Center, Fort Lauderdale, USA a kurz Intensive, škola LSC, Vancouver, Kanada: "Pokud držíte v ruce tento katalog, musím Vám z vlastní zkušenosti říct, že jste udělali první krok k tomu, jak se zaručeně naučit některé Vámi vybrané cizí řeči. V mém případě to byla angličtina. Léta jsem se trápila v různých jazykovkách či u soukromých učitelů. Vše bez efektivního výsledku.

Při cestování, v práci nebo při různých společenských aktivitách jsem se vždy cítila velmi trapně, když se začalo mluvit anglicky a já neuměla plynule konverzovat. Pak se ale události v mém životě seběhly tak (podrobněji se o tom můžete dočíst v mé knize "Útěk z Novy"), že slovo dalo slovo a já se sešla s PhDr. Karlem Klusákem a vybrali jsme společně můj sedmiměsíční studijní pobyt v Americe. Vzhledem k mému ne moc dobrému zdravotnímu stavu a ročnímu období jsme pro mou první zastávku zvolili Floridu, město Ft. Lauderdale. Florida Language Centre je menší příjemná a útulná škola. Učitelé jsou přátelští, milí a hlavně Vás něčemu naučí. Nejlepší je, pokud máte pár dní učitele jen sami pro sebe. Dokáže Vás totiž "rozmluvit". Samozřejmě jsou vždy lepší kurzy s co nejmenším počtem studentů ve skupině. Žila jsem u velmi příjemné hostitelské rodiny.

Do školy jsem to měla 30 minut plynulou chůzí. Byla to příjemná procházka, ale jinak jsem se bez auta neobešla, protože vše je tu opravdu hodně, hodně daleko. Pokud Vám není 21 tak na Floridu ani nejezděte. Nikam Vás totiž večer nepustí. U vchodu do restaurací a barů stojí vymakaní chlapíci a s nikým se nemazlí. Nicméně pokud neprahnete po nočním životě, pak je na Floridě spousta dalších atrakcí - zajet můžete třeba do Orlanda nebo na Key West. V tom už Vám zajisté poradí příjemní a zkušení zaměstnanci agentury INTACT. Máte rádi přírodu, ne moc horké počasí a nevadí Vám déšť? Tak si určitě zvolte pro svůj studijní pobyt Vancouver. To byla má druha zastávka. Budete mít i možnost porovnat jak rozdílné země Kanada a USA jsou.

Připravte se na to, že se tu setkáte s lidmi z celého světa. Jak říkají sami lidé, co tu žijí - každý tady je odněkud, jen ne z Vancouveru. I tady máte o víkendech mnoho možností kam vyrazit za dobrodružstvím. Škola Language Studies Canada je mnohem větší a spíš tu narazíte na mladé studenty převážně z Korey, Brazílie, Mexika a Švýcarska. Nudu rozhodně nezažijete. Jsem velmi ráda, že jsem měla možnost vyrazit do světa za učením. Ty peníze za to stojí a navíc se pak už nemusíte v cizí zemi či při večírku pořádaném zahraniční firmou stydět promluvit."

Fotografie Nicol Lenertové z kurzu v Kanadě

Přinášíme fotografie Nicol Lenertové, naší klientky, která nedávno vzbudila velký rozruch odchodem z Novy. Nicol nám zaslala několik fotografií z Vancouveru, kde studuje angličtinu ve škole LSC Vancouver. Má se výborně a v Kanadě se jí moc líbí. Jsme samozřejmě hrdí na to, že si k zajištění svého kurzu v USA a v Kanadě vybrala INTACT. Fotografie ji zachycují v jachetním přístavu, v čínské zahradě dr. Sunjatsena, s policisty ve Vancouveru, na pobřeží ve Vancouveru a na výletě do hor. Fotografie otiskujeme se svolením Nicol Lenertové, autorská práva drží Nicol Lenertová.

  • Nicol Lenertová
  • Nicol Lenertová
  • Nicol Lenertová