Lucka Vondráčková studuje francouzštinu v Montrealu, ve škole LSC Montreal

Lucka Vondráčková

Ahoj Lucko, již několik měsíců studuješ francouzštinu v Montrealu ve škole Langauge Studies Canada. Montreal určitě dobře znáš. Naše klienty by zajímalo, která místa se Ti v Montrealu nejvíc líbí a proč? Montreal je krásná směs Evropy a Ameriky. Neustále se tu něco děje. Výstavy, průvody, koncerty. Tohle město hodne žije a zachovává si úsměv i pod neustálým sněhem:)  Doporučuji navštívit Biodome, hokejový zápas a výlety do okolní přírody.

Kam chodíš v Montrealu sportovat? Běháš nebo plaveš? O sport tady není nouze. Na každém rohu jsou tu různá centra, kde si můžete zacvičit. Zaplavat si jde pořádně přímo v olympijskem bazenu:)  V zimě se tu na každém rohu bruslí a jezdí se na takových těch obr pneumatikách. Na to jsem ale neměla odvahu:) Běhám tu každý den, jako asi všichni:)

Dřívější jazykové kurzy byly vždy v městech položených o dost jižněji, vadí Ti zima v Montrealu? Zima tu pořád ještě je a nevadí mi ani trošičku. Jen někdy, když do sněhu začne fučet ostrý vítr a teplota klesne na - 30°C, tak je to trošku nezvyk:)  Ale každý tu je připraven, oblíkne bundu z husiho peri a štráduje do prace a do skoly:)

Viděla jsi v Montrealu nějaké zajímavé představení? Co by si studenti mířící do Montrealu neměli nechat ujít? Viděla jsem třeba krásnou napoleonskou výstavu, ale mám dojem, že každý, kdo sem přijede, hodně využívá hlavně výlety, ktere škola LSC Montreal pořádá. Každý týden se můžete někam vydat. Na Vanoce se v prostorach školy pořádají bazary a zrovna včera uspořádali studenti z Japonska sbírku pro lidi, kteří to teď v jejich zemi vůbec nemají lehké. Když máte spolužáky z takového místa přímo ve třídě, zdá se vám všechno daleko blíž.

Navšítvila jsi nějaký zajímavý koncert nebo jsi objevila nějaké zajímavé hudebníky? Z kanadské a americké hudební scény se do Evropy přece jen dostává jen něco. Zrovna z Kanady se k nám dostává věcí spousta, ale často ani netušíme, že jde o kanadskou záležitost. Videěla jsem krásný koncert Bryana Adamse a ve sportovní hale tu koncertují v příštích dvou měsících ty největší hvězdy. Ale do Prahy jezdi někteří z nich dřív:)

Studovala jsi už s INTACTem na mnoha jazykových školách. Co se Ti líbí na kurzu francouzštiny ve škole LSC Montreal? Učitelé jsou tu neuvěřitelní. Škola je tu jedna z nejpřísnějších, které jsem měla možnost poznat. Jakoukoli absenci zaznamenávají a každý pátek se píše celkem tvrdý test. Pokud nesplníte podmínky, nemůžete pokračovat do vyššího kurzu a zůstáváte ve stejné třídě. Tenhle systém mi hodně vyhovuje, protože vás nutí se připravovat a nenechá vás vydechnout.

Jaký je podle Tebe rozdíl mezi francouzštinou v Kanadě a ve Francii? Všimla sis nějakého zajímavého rozdílu? Zásadní rozdíl je, že když nevíte a řeknete to, co potřebujete, anglicky, nedívají se na vás jako na nepřítele:) Quebecká francouzština je dost jiná, ale ve škole se učíte pod dohledem učitelů s čistou a spisovnou francouzštinou. Takže se není čeho bát:)

Díky moc za rozhovor, Lucko, přeji Ti krásný pobyt v Montrealu a těšíme se, až Tě uvidíme zase v České republice. Lucky Vondráčkové se ptal Karel Klusák

 

Lucka Vondráčková studovala angličtinu v Los Angeles

V roce 2009 jsem téměř tři měsíce trávila ve škole ve škole v Los Angeles.  Šlo o mé nejoblíbenější kurzy,  které vám zaplní celé dopoledne, abyste pak veškeré informace mohli uvádět v odpoledních, náhodných i nenáhodných konverzacích s domorodci americkými do praxe. Hodně si ze mě dělali ve třídě legraci kvůli mému nedefinovatelně britsky neurčitému přízvuku. V Anglii to je zase většinou obráceně. Jsem pro ně díky různým kurzům s Intactem takový Britoameričan s českými kořeny:-) Lekce se hodně zaměřovaly na idiomy a frázová slovesa. To se můžete jazyk učit nekonečně dlouho, a stejně pak bez takových hovorových zkratek polovině filmům nerozumíte. Rozdíl mezi učebnicí a živým jazykem je obrovský. Pokud vám tedy nabízejí frázová slovesa, berte všema deseti:-) Taky jsme se s celou školou byli podívat na předávání Oscarů. Tedy spíš na projíždějící limuzíny, ve kterých by zřejmě měly sedět hvězdy. Ale bylo tam tolik lidí, že vám doporučuji sledovat tuhle slávu radši v televizi. Budete mít větší přehled. Chodník slávy je svými super jmény naprosto omamný a spoustu míst tu poznáváte díky filmům jako Pretty Woman. Slunce tu pálí prakticky celý rok. Jen jednou věcí mě strašili. Že v Los Angeles nejde přežít bez auta. Neměli pravdu. Jde to náramně:-)

Interview s Luckou Vondráčkovou - Academy SJW, Anglie

Anglie je na podzim přenádherná!! Všude barvy jak z obrazů, krásná angličtina a žádné mrazy. Tentokrát jsem v milovaném Londýně bydlela v rodině paní Clarke. Takže jsem vlastně měla 5 hodin gramatiky ve škole a pak jsme pokračovaly doma v konverzaci. Škola má novou promítací místnost se skvělými filmy. Takže je mohou učitelé ve škole Academy SJW využívat i jako materiál k výuce. Sledujete třeba pětkrát za sebou část svého oblíbeného filmu a učíte se fráze, které v kině jen tušíte, protože kolem vás proplují příliš rychle. Součástí jsou samozřejmě také výlety do jiných měst. Já jsem tentokrát neodolala a asi po patnácti letech jsem se podívala do Chessingtonu. Byla to taková jednodenní pauza od učení. Ale stála za to. Ať se vám v Londýně líbí ... a nezapomeňte si speciál zásuvku na nabíjení mobilu.

Interview s Luckou Vondráčkovou

Studium španělštiny v Granadě vřele doporučuji! Album Boomerang vzniklo duchovně v Londýně, během jazykového kurzu angličtiny ve škole Academy St. John's Wood!

Lucka Vondráčková během července 2006 studovala španělštinu v jazykové škole Castila ve španělské Granadě.

Nedávno se z jazykového pobytu vrátila, požádali jsme ji proto o krátké interview:

 • Lucko, co Tě na Granadě nejvíc překvapilo? Byla to architektura, místní lidé nebo kultura? Pokud se do Granady chystáte, mám pro vás radu: sebou přibalte boty, ve kterých se dá dobře a dlouho chodit. Budete chodit z kopce do kopce a dláždění je kočičí hlava jedna na druhé. Ale fyzička se vám zlepší min o 50%. Nejvíc jsem asi milovala ty úzké historické uličky. Byly navržené tak, aby i v tom největším vedru mohl proudit vítr a bylo vám v nich příjemně. A nejkrásnější byla samotná zahrada školy s fíkovníkem. Tam se prostě všechno učí skoro samo :-)
 • Andalusii jsi navštívila podruhé. Před lety jsi studovala španělštinu v letovisku Marbella, nyní v Granadě. Jaká je podle Tebe výhoda Granady? Granada je malebnější, můžete obdivovat daleko víc historických míst a koutů, a i když není blízko moře, líp se tam dýchá. Architektonicky je důmyslná. Ale hlavně jsem v Granadě poznala spousty opravdu výjimečných lidí a učitelů, na které nezapomenu. To je vždycky nejdůležitější.
 • Co se Ti líbilo na výuce a vybavení školy Castila Granada? Škola mě nadchla!! Měli naprosto originální formu výuky. Představte si čtyři hodiny denně, ale každá hodina probíhá s jiným učitelem. Přitom každý z nich přesně ví, kde ten předchozí skončil a jakou gramatickou zapeklitost je třeba probírat dál. Je to naprosto skvostný systém, a ještě nikdy jsem se s podobným nesetkala. A hlavně funguje!!! Pokroky jsou daleko rychlejší.
 • Navšítvila jsi v Granadě nějaké představení flamenca a co Tě na něm nejvíce zaujalo? Byla jsem na nádherné výpravě na Alhambru. O tom jsem dlouho snila. Pak jsem tam vlastně trávila každou volnější chvilku. Když přijela jedna vyhlášená flamenco skupina a měla velký koncert, byla jsem už v letadle směrem domů a hned na plac. Ale moje spolubydlící je viděla a byla nadšená.
 • Našla jsi v Granadě nějakou hudební inspiraci? Myslíš, že se promítne na Tvém budoucím cédéčku? V takovéhle formě ne, ale měla jsem zase čas si v Granadě promyslet, co a jak chci dělat dál. Takže nejste daleko od pravdy. Většinou pak celý rok vycházím z plánu, který si vymyslím právě na vašem studijním kurzu. Boomerang tak duchovně vznikl loni v Londýně.
 • Víme, že jsi v červenci dokončovala film. Mohla bys nám přiblížit svou filmovou postavu, jak se film jmenuje a kdy jej uvidíme v kinech? To byl právě ten plac, na který jsem přímo z Granady letěla. Šlo o poslední natáčecí den filmu Juraje Jakubiska Lovestory Bathory. Výpravná renesanční věc. Hraju tam šestnáctiletou Lucii. Osud se s ní nemazlí ani trochu, a to co zažije za 3 roky, by jinému stačilo na celý život. Film bude hotový koncem roku a do kin má přijít na jaře.

Vaše Lucie Vondráčková

Hodnocení kurzu angličtiny ve škole Academy SJW, Londýn, Anglie

"Po dlouhých letech jsem se s INTACTem vrátila do Británie. Dala jsem na doporučení pana Karla Klusáka a rozhodla se pro školu Academy SJW, kousek od Abbey Road, kde natáčeli Beatles. Škola byla skvělá. Líbilo se mi, že ve třídách Academy SJW je míň studentů než v jiných školách, takže se Vám učitel věnuje dost a dost. A navíc měli všichni, kteří nás vyučovali, hodiny skvěle připravené. Nebyl čas na nudu. Učili jsme se texty písniček, má oblíbená frázová slovesa, ve kterých snad budu plavat i na věčnosti :-) a mohli jsme si půjčovat perfektní knížky. A nejlepší byl pan ředitel Peter. Jezdí do školy na kole a má svou práci moc rád. To se pak pozná i na přístupu k nám a učitelům. A jaký je rozdíl mezi Londýnem a Amerikou? Nedá se to porovnat. V Americe jsem měla pocit totální soustředěnosti každého na jeho cíl. Bavilo mě to, protože myslím, že tak můžou vznikat nové a zajímavé věci. Londýn se mi zdál klidnější a vyrovnanější. Taky jsem měla větší chuť sednout si jen tak do parku a cestovat v myšlenkách. Dokončuji teď svoji novou desku Boomerang a jedno vím určitě: bude celá prodchnutá atmosférou Londýna."

Vaše Lucie Vondráčková

Lucka Vondráčková studovala v Londýně v Academy St. John's Wood!

Přečtěte si postřehy Lucie Vondráčkové o škole Academy St. John's Wood, o Londýně, rozdílech mezi Británii a USA a atmosféře Londýna mezi dvěma atentáty.

Lucka Vondráčková letos ukončila studium kulturologie na UK Praha.
Mezi státnicemi a promocí Lucka ještě stihla kurz angličtiny v Londýně, ve škole Academy St John's Wood. Gratulujeme, Lucko!

Poprosili jsme Lucku o krátký rozhovor.

 • Co se ti ve škole Academy St. John's Wood Londýn nejvíce líbilo? Ve třídách je míň studentů, takže se vám učitel věnuje dost a dost. A navíc měli všichni, kteří nás vyučovali, hodiny skvěle připravené. Nebyl čas na nudu. Učili jsme se texty písniček, má oblíbená frázová slovesa, ve kterých snad budu plavat i na věčnosti :-) a mohli jsme si půjčovat perfektní knížky. A nejlepší byl pan ředitel. Jezdí do školy na kole a má svou práci moc rád. To se pak pozná i na přístupu k nám a učitelům.
 • Studovala jsi v Londýně v době mezi dvěma atentáty? Jaká byla atmosféra ve škole a ve městě? Líbilo se mi, že Londýňani zachovali poker face a totální klid. Alespoň na oko. Je totiž docela nepříjemné jet ráno do práce a pořád se rozhlížet, jestli zrovna vedle vás nesedí někdo s podivnou taškou plnou třasklavin. Moc jsem ty, co pokračovali dál v každodenní práci, obdivovala. Ve škole bylo to samé. Klid a důvěra v to, že nemůže být hůř. My cizinci bychom asi jinak zpanikařili.
 • Existuje podle Tebe nějaký výrazný rozdíl mezi chováním lidí v Londýně a v USA (studovala jsi v New Yorku a v San Franciscu)? Nedá se to porovnat. V Americe jsem měla pocit totální soustředěnosti každého na jeho cíl. Bavilo mě to, protože myslím, že tak můžou vznikat nové a zajímavé věci. Londýn se mi zdál klidnější (jestli se to tak v bombou vykloubené situaci dá nazvat) a vyrovnanější. Taky jsem měla větší chuť sednout si jen tak do parku a cestovat v myšlenkách.
 • Na čem teď pracuješ, na co se můžou Tvoji fandové těšít a kde Tě můžou vidět v divadle? V září a říjnu budou poslední představení Excaliburu, kde hraju Morganu. No, hraju.. spíš žiju tancem:-) V Kalichu hrajeme Landovo Tajemství a pokud jste spíš na klasiku, tak přijďte do Kašpara na Richarda III. Číslo jedna je teď u mě nová deska a právě zkoumám, jaký název k ní nejvíc sedí. Bude celá prodchnutá atmosférou Londýna.

Díky moc za rozhovor!

Hodnocení kurzu angličtiny, New York, škola LSI

Kurz Standard, škola LSI, New York, USA

Už po tolikáté jsem jela s Intactem do zahraničí a zase všechno předčilo má očekávání. A to jsem si myslela, že mě jen tak nějaká nám podobná cizí země, nebo jazykový kurz nepřekvapí. New York se pro mě stává městem měst. Všude světla a barvy. Tisíce národností a jazyků, vůní a možností. Skvělá byla i škola Language Studies International v ulici Varick ve 12. patře, odkud je vidět půlka města. Do NY jsem tak trochu jela i kvůli postsynchronům k filmu o Janě z Arku, který se točil o prázdninách. Ty máme hotové a film půjde na Hallmarku někdy příští rok. Ale teď k učení mučení. Začátek školy byl tradičně testovací, ovšem ve třídě nás bylo jen pět, tak se naše skvělá učitelka Lisa mohla věnovat individuálním nepřesnostem ve výslovnosti, ve složení vět i v psaní slohovek. Bylo fajn, že se dost kladl důraz na prokletá frázová slovesa. Ta se většinou nikde moc neučí, a přitom je slyšíte všude kolem sebe. Když ale nevíte, co znamenají, tak se nechytáte. Škola začínala v 9 hodin ráno a v polovině výuky byla pauza, kterou jsme mohli trávit u internetu nebo v knihovně.
Měla jsem navíc obrovské štěstí, protože jsem v New Yorku studovala v listopadu, takže jsem byla svědkem Halloweenu, amerických voleb a Thanksgiving. Hodně lidí v NY po volbách sice brečelo, ale život šel dál. Tak se potom zase davy radovaly, když viděly velkolepou přehlídku na Den Díkůvzdání. A největší nadšení probíhalo tradičně u krocana. Ale to už jsem jela domů, protože mě čekalo představení. Letos se mi ale zpátky opravdu moc nechtělo :-) Pokud se rozhodnete studovat v NY, nebudete litovat ani pikosekundu :-)

Lucie V.

Rozhovor s Lucií Vondráčkovou

Lucie Vondráčková studuje angličtinu v New Yorku ve škole LSI New York, Manhattan.

Následující interview zachycuje její postřehy před odjezdem a po dvou týdnech pobytu v Big Apple.

 

 • Lucko, proč si vybrala ke studiu angličtiny právě New York? Už před rokem jsem tam moc chtěla jet, ale dala jsem přednost Frisku. Letos už ale výmluva nebyla:-) Taky mě tam pozvali kvůli namluvení filmu o Janě z Arku, který jsme tu v létě točili.
 • Hraješ v úspěšném muzikálu Excalibur, který muzikál bys chtěla vidět v New Yorku? Všechny!! Mám plný sešit doporučení od kamarádů.. Každý hned řekne.. Jo, to musíš vidět....a začne sypat z rukávu miliony jmen a titulů.. Mám skoro pocit, že už tam každý byl.
 • V New Yorku je spousta zajímavých míst, od Sochy svobody, přes Central Park po OSN, chceš navštívit nějaké méně obvyklé místo? Hlavně se chci zapojit do života a zažít ten správný podzimní New York..Až se vrátím, budu hned referovat co jsem viděla:-).
 • Co se Ti vybaví z hudební oblasti, když se řekne New York? Muzikanti na každém rohu.. Tanečníci jeden lepší než druhý.. jazz, funky, rap.. všechno dohromady.. dokonalý melting pot.
 • Je jasné, že Tě následující měsíc v žádném českém divadle neuvidíme. Hraješ v některém novém filmu, který půjde brzy do kin? Zatímco budu pryč, půjdou v kině Snowboarďáci.... a pak na Vánoce dvě nové pohádky. Jedna klasická od Andersena Křesadlo a druhá trochu praštěná. Modrý Mauritius..
 • Ahoj Lucko, zdravíme do New Yorku!. Poopravila jsi svoji dosavadní představu o New Yorku teď, když v Big Apple jsi a studuješ v něm? Je ještě krásnější, než jsem si představovala. Mám ráda barvy a těch je tu opravdu dost a taky se mi líbí, že můžu všude chodit pěšky. Jednou nám paní učitelka na základce říkala, že cizí jazyk ovládáte dokonale až tehdy, když stojíte na přeplněné ulici, máte sluchátko u ucha, slyšíte každé druhé slovo a přece rozumíte. Tak to si tu můžu zkoušet denně:} Zatím mi to nejde.
 • Jak a co se Ti líbí ve škole LSI New York? Škola je skvělá. Jsem ve skupince, kde je nás jen 5, a tak se nám Lisa, naše učitelka, může plně věnovat. Píšeme eseje, testy a učíme se milion nových slovíček. Mám radši hodiny, kde je víc lidí z různých zemí. Můžete zjistit spousty úžasných drobností, které se dozvíte, jen když tam jedete. No a Japonsko mi přijde moc vzdálený, než abych se tam příští týden vypravila. V Soulu zase třeba jeden den v týdnu nesmí nikdo jezdit autem. To by se asi u nás moc neujalo:}
 • Loni jsi studovala v San Franciscu. Jsou nějaké výrazné rozdíly v atmosféře obou měst, Chovají se lidi na ulici jinak? NY je mnohem rychlejší... pokud se na ulici zastavíte a jen tak obdivujete všechno kolem, tak se vám určitě stane, že do vás někdo nabourá...Tak chodím stejně rychle jako oni a je to v pořádku...Není tu mlha jako v SF, a i když je celkem zima, tak svítí slunce, a to je moc příjemný...
 • Co v New Yorku u mladých lidí, které potkáváš na ulici, nejvíc frčí? Dost lidí tady teď chodí v gumákách. Jsou celkem stejný, jako ty, co jsme nosili na táborech, ale samozřejmě v různých barvách a odstínech... Nevím, jestli se v nich dá utíkat, ale asi jo, protože je nosí hodně baťůžkářů a ti pořád něco dohánějí. Jako u nás:}
 • Jaký byl v New Yorku Halloween? Byla jsem s dětma režisérky Pamely, se kterou jsem točila dokument o Jane z Arku, v Halloween průvodu, převlečená za čarodějnici {takže vlastně žádná změna:} a přišlo mi, ze mají tenhle svátek rádi tak, jako u nás Mikuláše. Pořád mlsají dobrůtky a vydlabávají dýně. To je dost titěrná práce, ale když se povede a svítí vám před vchodem, tak je to moc hezký... Hodně dětí taky brečelo, protože Halloween je hlavně o strašení... Mějte se fajn!

Díky za rozhovor a jsme zvědaví na Tvoje další postřehy z New Yorku.

Hodnocení kurzu angličtiny General 28, škola St. Giles, San Francisco, USA

Proč jezdím na jazykové kurzy s Intactem?

"Intact je to cestovka, která se o Vás v zahraničí naprosto dokonale postará... jste prostě jako v bavlnce... Dopředu máte veškeré informace o rodině, v které budete bydlet, o škole, do které budete chodit a o volném čase jakbysmet. Naprosto nejrychlejší způsob jak se naučit cizí jazyk je odletět s Intactem a dlouho se nevracet, pokud to jde. Naposledy jsem s Intactem měla možnost navštívit život v San Franciscu... Bydlela jsem u skvělé paní, která hrála bingo, ráno chodila z kopce na kafe do jedné z milionu kafetérií, které tam Američani tak rádi pěstují a byla na mě moc hodná... Ve škole nám promítali skvělý filmy, měli úžasně vybavenou knihovnu a jednu celou třídu plnou počítačů... Učitelé přesně věděli jak na nás a první věc, kterou zdůrazňovali bylo: Jste tu proto, abyste mohli dělat chyby... tak se za ně nestyďte, protože my vám pomůžeme nad nima vyhrát...!! A jestli má někdo z vás pocit, že si tyhle studentské pobyty můžou dovolit jen studenti, tak se pletete... právě v SF bylo úžasný, že se v jedné třídě sešlo víc generací a mohly si předávat nejen jazykové, ale hlavně životní zkušenosti!! Na cédéčku Mayday, které právě vychází, máte taky možnost jednu takovou nezapomenutelnou cestu, tentokrát na Maltu za angličtinou vyhrát, a ještě k tomu uslyšíte, co vám chci říct a o čem zpívám... tak ať se vám líbí a nezapomeňte si na cestu do zahraničí sluchátka :-) Když je smutno, tak muzika moc pomáhá :-)."

Lucka V.

Rozhovory s Lucií Vondráčkovou ze San Francisca

Lucie Vondráčková v St. Giles San Francisco

Lucie Vondráčková je stálou klientkou INTACTu. V roce 2003 se vydala za angličtinou do San Francisca, jednoho z nejúchvatnějších světových velkoměst, do školy St. Giles San Francisco. Přinášíme krátký exkluzívní rozhovor:

 • Jaký byl let, Lucko? Měla jsem ze začátku docela strach z té dálky, letěla jsem hodinu do Mnichova a pak skoro 11 hodin do San Francisca. Cestou jsme ale mohli poslouchat letadlové rádio a pouštěli nám můj oblíbený film Chicago, takže to uběhlo jako nic. Horší to mají lidi z Asie. Většinou totiž po příletu prospí celé 2 dny, než si zvyknou. Na letišti mě čekal jeden ze spolupracovníků školy St. Giles a odvezl mě přímo do rodiny, kde bydlím.
 • Jaké byly Tvoje první dojmy ze San Francisca? Připadala jsem si jak v akčním filmu, kopce nahoru a dolů, takže koloběžka je naprosto nepoužitelná, ale zato místní procházky mi asi po návratu do Prahy zpátky budou dost chybět.
 • Poslední dobou ses zaměřovala na francouzštinu a španělštinu, jak se Ti líbí američtina a jak ji zvládáš? Na základce jsme měli dost často spíš britské lektory a s Intactem jsem byla na měsíc v Oxfordu, kde jsem do sebe vtloukala britský přízvuk a cornflakesy... nic z toho tady neplatí. Místo ring back říkáme call back, taxi je cab. A výslovnost? Tak ta je úplně jiná. Jsem šťastná, že tu můžu být dýl než měsíc, abych si na všechny tyhle změny zvykla.
 • Jak se Ti bydlí v San Franciscu? Bydlím u skvělé paní, která je už dost zvyklá na všelijaké podivíny z cizích zemí a studenti, kteří u ní bydleli, jsou s ní neustále v kontaktu, nebo sem tam přijedou na návštěvu. Mám to asi 20 minut pěšky od školy.

Lucie Vondráčková v San Franciscu - rozhovor

Lucie Vondráčková, zpěvačka a herečka, stálá klientka INTACTu momentálně studuje angličtinu ve škole St. Giles v San Franciscu. Přinášíme Vám druhý exkluzívní rozhovor:

 • Ahoj Lucko, které místo se Ti v San Franciscu líbí nejvíc a proč? Mám ráda adresu naší školy.. je to přímo v centru a nic odtud není daleko.. slunce tu svítí častěji než v jiných částech San Francisca a každá třída má obrovská okna a skvělé vybavení.. videa, počítače.. z jednoho Vám teď posílám tenhle pozdrav :-] a knihovnu plnou kazet a knih, které si můžete půjčit.. Nejvíc je tu asi zájem o S. Kinga :-]
 • Slyšela jsi v San Franciscu nějakou hudební produkci (pouliční produkci nebo nějakou kapelu), která Tě zvlášť zaujala nebo překvapila? Největší kulturní lahůdka je v San Franciscu asi muzikál Chicago z Broadwaye, který se hraje od 6. do 28. srpna.. Včera měla krásný koncert Norah Jones.. a prý co nevidět přijede Bruce Springsteen.. Každou neděli je v Golden Gate parku buď Jazz festival, balet nebo symfonický orchestr.. Opravdu si každý může najít, co mu vyhovuje..
 • Všimla sis nějakého nezvyklého chování u obyvatelů San Francisca? Nějakého gesta, způsobu chůze nebo něčeho, co se v jejich pohybech často opakuje a je pro nás trochu nezvyklé? Každé ráno si nesou v jedné ruce laptop a v druhé kafé z kafetérie :-] Dalo by se říct, že je to pravidlo.. V čínské čtvrti cvičí dopoledne tai-chi a všude jinde nasadí tenisky a jdou běhat.. Mají spoustu rituálů..
 • Jsi známá svým vegetariánstvím. Setkala ses v San Franciscu s nějakou zajímavou místní specialitou? S něčím, co Ti bude možná doma chybět? :-] Budu asi hodně postrádat ty nekonečné možnosti ve výběru.. na jednom rohu tu mají pravou italskou restauraci, naproti si můžete pochutnat na thajském jídle.. navštívíte Japan Town, kdy se Vám zachce.. a jindy můžete jít jen tak do lesa, nebo do parku, kterých je tady víc než spousta.. Co tu ale nemají, to jsou naše pidi domečky ze Zlaté uličky..
 • Co se Ti líbí v China Townu? Ten mumraj.. všude to žije, lidi na sebe volají a předbíhají se, ale nikdy do vás nikdo nestrčí ani není nervózní.. dělají kratší a přitom rychlejší kroky, takže toho možná stihnou za den trošku víc.. a hlavně pořád cvičí a jí rejži :-] To se mi líbí..

Hodnocení kurzu francouzštiny ve škole Centre International d´Antibes, Cannes, Francie

"Minulý rok o prázdninách jsem byla 3 týdny s Intactem v Cannes. Bydlela jsem v rodině se skvělou paní, která se se mnou pokoušela vést skoro každý večer debaty o životě a francouzštině... a opravovala mě jen v nejnutnějších případech, jinak by mi totiž určitě došla kuráž :o) Do školy, která byla zasazená jako dort v obrovské kvetoucí zahradě, jsem jezdila na koloběžce, stejně jako předloni v Nice... Výhoda byla ale letos v tom, že jsme celou dobu měli jednu paní učitelku, která tím pádem znala naše mezery i přednosti a mohla se na ně zaměřit. Někdo plaval v nepravidelných slovesech, někdo v komunikaci, já v rozkazovacím způsobu a všichni v předložkách :o) Dívali jsme se s ní na Amelii z Montmartru a chodili do města dělat ankety. Nejvíc nás to bavilo na obrovských ovocných trzích a v pekárnách :o) CK INTACT měla všechno skvěle pod kontrolou a jet s ní kamkoliv vám vřele doporučuji. Školy, které INTACT nabízí, mají vysokou úroveň, ať se vydáte do Hamburku, Paříže nebo Oxfordu. Hodně štěstí!"

Lucka V.

Hodnocení kurzu francouzštiny ve škole Accord, Paříž, Francie

"Ještě jednou bych chtěla poděkovat za jeden z nejkrásnějších zážitků svého jazykového života. Paříž a její životní styl mě naprosto okouzlila a dokonce bych řekla, že se mi po ní stýská. Rodina, ve které jsem bydlela, mě každý večer (během naprosto neskutečných večeří) příjemně intelektuálně a gramaticky vyčerpávala. Paní Lipchitz byla nepřekonatelná! Posílám menší certifikát jako důkaz, že jsem se jen neproháněla na koloběžce, ale taky chodila do školy a pilně studovala."

Interview s Luckou Vondráčkovou - léto 2009

 • Ahoj Lucko, vím, že studuješ řadu jazyků, který Tě fascinuje nejvíc a který mášnejradši? Asi ten, kde se cítím nejjistěji v kramflecích. Angličtinu. Má neuvěřitelné množství podob a můžete se jí učit celý život.
 • Chtěla by ses pustit do studia ruštiny nebo italštiny? Zatím jsi studovala angličtinu, francouzštinu, němčinu a španělštinu. Pustila jsem se do znakového jazyka. A jsem zvědavá, kdy Intact přijde s jeho výukou v zahraničí. Každá země má totiž jinou znakovku.
 • Co oceňuješ na službách INTACTu? Nejela bych s nikým jiným. Přesně vědí, do které školy vás posílají. Dostanete dokonalé informace a když přijedete do neznáma, je to přesně tak, jak v Intactu slíbili. Takže se vlastně cítíte jako doma. Pak se konají už jen příjemná překvapení. Nikdy naopak. Doporučuju všem kamarádům, kteří mají chuť se učit jazyky a neustále se trápí  na kurzech, kde začínají dokolečka od začátku. To je pak bludný kruh. Vede z něho ale cesta ven. Intact:-) To jim řeknu a oni jedou.
 • V kterých jazycích jsi zatím hrála? Divadlo jen ve francouzštině, když jsem v Paříži nazkoušela Dostojevského Něžnou. Ve filmu v angličtině a Johanku z Arku ve fránině. Ale paní režisérka byla z New Yorku, tak to bylo dvojjazyčné šermování. Co připravuješ? Kde Tě uvidíme v divadle nebo ve filmu? Teď jsem si dala takovou trochu zdravotní vynucenou pauzu, ale ještě den před ní jsem si zazpívala na narozeninách pana Gotta a dokončili jsme klip k jedné krásně smutné písničce s textem Josefa Kainara. Jmenuje se Skoč si do tý vody. Což teď naprosto nemůžu :-)
 • Jak vlastně trávíš letošní rozmarné léto? V největším klidu, jaký jsem kdy zažila. Ale není to špatný na chvilku zpomalit.