Výbor dobré vůle Olgy Havlové

Dopis od ředitelky MUDr. Mileny Černé

Vážení a milí,

dovolte, abych Vám co nejsrdečněji poděkovala za mimořádnou péči, kterou Vaše škola poskytla 11 dětem z dětských domovů ve dnech 6. - 21.8.2011 při letní jazykové škole ve Velké Británii.

Pobyt přispěl u všech dětí nejen ke zlepšení jazykových dovedností, ale též k poznání místních reálií. Vaše škola se osvědčila po stránce organizační i obsahové, prokázala vysokou profesionalitu.

Ještě jednou Vám děkujeme za podporu a vynikající spolupráci.

Za Výbor dobré vůle

MUDr. Milena Černá
ředitelka

Komentáře dětí

„Rodina, u které jsem přebýval, byla starostlivá, komunikativní, vstřícná a nápomocná. Profesoři byli laskaví a vysvětlili mi všechno na co jsem se jich zeptal. Toto byl můj nejlepší jazykový kurz v životě. Byl jsem tam šťastný, a proto bych Vám chtěl poděkovat i osobně.“ (Radek, L.).

„Hostitelská rodina byla velmi laskavá a skvělá, vařila chutná jídla a atmosféra po celé dva týdny byla úžasná“ (Enki E.).

„Byl jsem ubytován u skvělé rodiny. Všichni byli milí, vstřícní a komunikativní. Měli velký zájem o zlepšování mojí angličtiny. Často se mnou mluvili, vysvětlovali mi slovíčka či gramatiku. Dostával jsem tak velké porce jídla, že jsem je často jen stěží snědl a byl jsem  najezený celý den.“ (Kamil M.).

„Další z věcí, které se mi v Anglii líbily, byla moje rodina, u které jsem byl ubytován. Opravdu jsem se v životě nesetkal s milejšíma lidma, než byli právě oni. Opravdu mi moc pomohli zdokonalovat konverzaci, měli ke mě úžasný přístup, a když jsem nerozuměl nějaké větě, tak mi ji trpělivě řekli ještě jednou s použitím jiných slov“ (Lukáš O.).

„Na každý týden bylo ve škole dané určité téma. Během dvou týdnů jsem měl téma tetování a budoucnost…Ve druhém týdnu (budoucnost) jsme se zabývali problémy a snažili se najít řešení. Například my jsme představili projekt Glasses Time, který řeší problém skoro všech – nedostatek času. Vynalezli jsme brýle, které všechno kolem vás zpomalují a vy tak máte čas na své povinnosti, záliby či rodinu….“ (Lukáš K.)

„Učitelé byli sympatičtí a trpěliví a byla s nimi legrace. Naučila jsem se docela hodně nových slovíček. Poznala jsem tu spoustu nových přátel i trochu odlišný způsob života v jiné zemi“ (Petra D.).

„Mé znalosti anglického jazyka se určitě zlepšily, zaujalo mě, jak tam učitelé dobře učí, styl výuky i odpolední aktivity, které byli výborné a rozmanité. Byla to pro mě opravdu  velká zkušenost a kdybych mohla, poslala bych tam všechny své kamarády. V Anglii se mně líbilo učení a výlety. Rodina mých hostitelů byla velmi hodná. Líbilo se mi u nich. Klidně bych si kurz zopakovala ještě jednou“ (Zdenka S.).

„Ze začátku jsem měl celkem problém rozumět, ale po pár dnech, když jsem si na angličtinu zvykl, už to bylo lepší. Měli jsme výborné učitele, dokonce bych řekl, že jsem měl nejlepší lektorku, která tam byla. Ve třídě jsem měl také spolužáky ze všech koutů Evropy i světa (Brazílie, Španělsko, Itálie, Turecko, Korea, Švýcarsko, Srbsko……), takže jsem poznal spoustu nových lidí. Zažil jsem nezapomenutelné chvíle a dost dobře nevím, jak Vám poděkovat. Je skvělé, že takovéto akce pořádáte. Jsem a vždycky za to budu velmi vděčný“ (Kamil M.).

„Chtěla bych vám moc poděkovat za to, že jsem se mohla díky vám podívat o kus světa dál. Velmi si toho cením a jsem velmi moc ráda, že jsem si díky vám mohla zlepšit angličtinu. Byla sem spokojená se vším od školy až po rodinu“ (Alena H.).

„Naučil jsem se používat mnoho neznámých, ale důležitých slov. Je to obrovská zkušenost do života. Na Anglii se mi ze všeho nejvíc líbil přístup lidí, jsou mnohem milejší a trpělivější.V Anglii jsem se nesetkal se žádnými zápory, celý pobyt byl prostě k nezaplacení, tím bych chtěl ještě jednou moc poděkovat“ (Lukáš O.)