Jak si vybrat jazykový kurz v zahraničí

Jazykové kurzy v zahraničí popisujeme pomocí stejných rubrik, abychom Vám usnadnili výběr. Nabízíme 13 jazyků ve více než 40 zemích,  přehled jazykových kurzů a zemí najdete na této stránce přehled jazykových kurzů v zahraničí

Při výběru jazykového kurzu v zahraničí berte, prosím, v úvahu následující kritéria:

 • Místo – velké město × malé město; kultura × pláže; severní polokoule × jižní polokoule
 • Škola – velká škola (přesnější zařazení podle znalostí) × menší škola (rodinná atmosféra)
 • Věk studentů – léto - nižší věkový průměr × mimo sezónu - vyšší věkový průměr
 • Jazykový Kurz – méně intenzivní (více volného času) × více intenzivní (rychlejší pokrok)
 • Délka jazykového kurzu – krátkodobý kurz (vylepšení znalostí) × dlouhodobý kurz (výrazný pokrok, složení zkoušek, středoškolské nebo odborné studium)
 • Třída – větší skupina (více přátel, menší intenzita) × malá skupina (větší intenzita) × individuální lekce (velká intenzita, specifické požadavky)
 • Počet lekcí týdně – méně intenzivní kurz (více volného času) × intenzivní kurz (rychlý pokrok)
 • Délka lekce – Lekce 45 minut × 60 minut, intenzita kurzu může být o 33% vyšší!
 • Nevyučuje se – ve vyznačená data se výuka nenahrazuje, cena kurzu však zůstává stejná.
 • Výuka probíhá – dopolední výuka × celodenní výuka × odpolední výuka
 • Začátky – každé pondělí (třída se každý týden změní) × pevné začátky (třída se mění jednou za 2, 4 týdny)
 • Doprava – zajistí INTACT (návaznost dopravy a ubytování) × zajistí klient sám
 • letecká, autobusová nebo vlastním autem… návaznou dopravu zajištuje škola × INTACT × sám klient. Záleží na Vašem rozhodnutí

Kdy a jak si mám objednat jazykový kurz v zahraničí?

Jazykový kurz v zahraničí si objednejte tak, že vyplníte prosím, pečlivě přihlášku na těchto webových stránkách. Najdete ji vždy na stránce každé konkrétní jazykové školy po kliknutí na červené tlačítko PŘIHLÁŠKA na stránce školy, kterou jste si vybrali.

Jazykové kurzy objednejte nejpozději 4 týdny předem. Samozřejmě, dokážeme zajistit jazykový kurz během několika dnů. Několikrát se nám stalo, že klient objednal kurz v pátek s tím, že chce začít v pondělí. Pokud bude ve škole místo a budete spolupracovat, dokážeme Váš kurz zajistit i během jednoho dne, ale prosím, raději plánuje kurz s nejméně měsíčním předstihem.

Letní kurzy pro děti a mládež objednávejte prosím co nejdříve, v květnu má již řada škol vyprodáno, některé školy vyprodají svoji letní kapacitu už v březnu!

Pokud chcete studovat ve vzdálené destinaci jako je Austrálie, Nový Zéland Jihoafrická republika nebo USA, zjistíte, že letenku za přijatelnou cenu nelze zajistit pár týdnů před plánovaným odletem. Pokud chcete mít levnou letenku do těchto destinací, objednejte si, prosím, kurz nejméně 3 měsíce předem.

Jestliže budete potřebovat turistické vízum do cílové země (Austrálie, Čína, Kuba), zajištění víza zabere nejméně týden. Studentské vízum do USA zabere nejméně 4 týdny, protože k jeho zajištění potřebujeme originál speciálního dokumentu vydaného školou v USA a navíc je třeba rezervovat pro Vás interview na vízovém oddělení velvyslanectví USA v Praze (termíny na interview jsou obsazené na 2 až 3 týdny dopředu).

Žádné slevy pro objednávky jazykových kurzů v zahraničí na poslední chvíli nejsou, naopak, náklady mohou být vyšší (dražší letenka) nebo může být vyprodáno, to platí hlavně o letních kurzech pro děti a mládež.

Jazykový kurz v zahraničí musí být uhrazen před Vaším odjezdem.

Náklady na vzdělání, které souvisejí s podnikáním, se zpravidla započítávají do nákladů, poraďte se však se svým daňovým poradcem.

Jak si vybrat tu správnou zahraniční jazykovou školu?

Doporučujeme následující pořadí kritérií:

 1. Intenzita jazykového kurzu a jeho cíl. Důležitá je i délka lekcí, nejen jejich počet. Některé školy mají délku lekce 45 minut, v jiných školách trvá jedna lekce 60 minut, tedy o 33% déle!
 2. Velikost zahraniční jazykové školy, případně její umístění. Někdo dává přednost rodinné atmosféře, jiný chce studovat ve velké zahraniční jazykové škole, někdo chce, aby jazyková škola byla v centru města, někteří klienti mají raději jazykové školy na předměstí velkého města.
 3. Město. Dobře si rozmyslete, kde byste rádi studovali zvolený jazyk! Někdo dává přednost městům malým, někdo velkoměstům, další studenti chtějí studovat cizí jazyk v přímořských městech nebo v historických městech, někteří zákazníci chtějí dopoledne studovat jazyk a odpoledne se opalovat na pláži.
 4. Druh ubytování, stravování (rodina, kolej ...).
 5. Program pro volný čas.
 6. Roční doba. Od 15.6. do 31.8. přijíždí do jazykových škol na severní polokouli hodně středoškoláků, proto doporučujeme podnikatelům a motivovaným dospělým studentům, aby se zaměřili na zahraniční jazykové školy s nižším počtem studentů ve třídě. Nezapomeňte, že na jižní polokouli jsou opačné roční doby. Můžete odjet v listopadu na Nový Zéland, do Austrálie, Jižní Afriky, Chile, Argentiny a prožít zde slunné léto. V květnu na jižní polokouli vrcholí podzim, v srpnu panuje tamní zima. 

Jak probíhá výuka jazykových kurů v zahraničí?

 • Zahraniční jazykové školy v naší nabídce jsou akreditované specializované jazykové školy nabízející jazykové kurzy pro cizince.
 • Učí zde rodilí mluvčí s pedagogickým vzděláním a praxí.
 • První den jazykového kurzu na Vás čeká vstupní test, zpravidla písemný a ústní. Podle výsledků jazykového testu budete zařazeni do vhodné třídy. Dbá se na pestré národnostní složení.
 • Výuka jazykových kurzů v zahraničí probíhá nenásilnou, zábavnou formou (a to i během mimoškolních aktivit).
 • Střední školy jsou státní nebo soukromé s omezenou kvótou pro zahraniční studenty.

Jak se dostanu do města, kde budu studovat?

 • Letenky i jízdenky do místa, kde bude studovat jazykový kurz, Vám rádi zajistíme, spolupracujeme s řadou specializovaných firem.
 • Levné letenky je nutné zajišťovat s dostatečným předstihem.
 • Nízkonákladové letenky pro Vás zakoupíme po uhrazení zálohy.

Jazyková úroveň studentů

Většina zahraničních jazykových škol rozlišuje 6 až 16 úrovní jazykových znalostí.

Naprosté začátečníky přijímá jen málo zahraničních jazykových škol, do zahraničí jezdí studenti obvykle proto, aby se výrazně zdokonalili v poslechu a plynnosti ústního projevu. Jazykové znalosti charakterizujeme pomocí 10 stupňů. 

Stupnice jazykové úrovně:

 1. Naprostý začátečník - nedokáže ústně komunikovat, chápe a vyslovuje jen zcela základní výrazy.
 2. Nepravý začátečník - dokáže ústně používat omezenou základní slovní zásobu v předem známých situacích.
 3. Začátečník - dokáže ústně formulovat nepřesné věty v omezeném množství situací.
 4. Pokročilý začátečník - formuluje věty s častými chybami v obecných situacích, plynnost projevu je nízká, komunikuje s námahou.
 5. Mírně pokročilý student - komunikuje ústně v obecných situacích, z projevu je zřejmý celkový smysl sdělení, posluchač nebo čtenář musí dávat pozor, aby porozuměl.
 6. Středně pokročilý student - úspěšně ústně komunikuje v širokém rozsahu situací a kontextů. Posluchač musí jeho projev pečlivě sledovat.
 7. Velmi pokročilý student - úspěšně ústně komunikuje ve většině kontextů, vyjadřování je plynné a přesné. Občas může dojít k nedorozumění.
 8. Středně vyspělý student - ve většině kontextů se velmi plynně a přesně ústně vyjadřuje, jeho projev neklade na posluchače zvláštní nároky.
 9. Téměř vyspělý student - vysoká úroveň plynného a přesného ústního vyjadřování, výjimečně má potíže v neznámých kontextech. Posluchač chápe jeho projev bez obtíží.
 10. Vyspělý student - plynností a přesností ústního projevu se blíží rodilému mluvčímu.

Edenred, Sodexho BENEFITY poukázky vítány

Máte poukázky Sodexo, BENEFITY nebo Edenred?

Můžete je použít na úhradu nejvíce 50% kurzovného na jazykové kurzy v zahraničí pro dospělé a na úhradu nejvíce 25% z ceny pobytů pro mládež z naší nabídky. Přes benefity nelze hradit dopravu, pojištění, víza a další doplňkové služby. Rádi Vám zašleme informaci, jakou část Vámi vybraného pobytu můžete hradit přes benefity.Maximální výše úhrady není omezena. Přijímáme tyto poukázky:

Sodexo Bonus Pass, Flexi Pass, Smart Pass a e-Pass

Edenred Ticket Compliments Dárkový, Ticket Academica, Ticket Multi, e-Ticket

BENEFITY a.s. nákupní košík

Kapesné na jazykové kurzy v zahraničí

Kapesné pochopitelně není zahrnuto v ceně jazykových kurzů.

 • Jazykové kurzy angličtiny v Anglii, Skotsku a Walesu - doporučujeme alespoň 90 - 150 GBP na týden podle charakteru kurzu. Nejsou-li výlety v ceně kurzu, počítejte s 20 - 30 GBP na jeden celodenní výlet.
 • Jazykové kurzy angličtiny v USA a Kanadě - je vhodné mít nejméně 800 USD (800 CAD) na měsíc pobytu.
 • Jazykové kurzy angličtiny na Novém Zélandě, Austrálii a JAR počítejte s nejméně ekvivalentem 700 USD na měsíc.

Neobejdete se bez platební karty (doporučujeme embossované platební karty), ale při příjezdu do cílové země byste měli mít s sebou i peníze v hotovosti. Informace o využití Vaší platební karty Vám ochotně podá Vaše banka.

Stará rada říká: "Naplánujte si kapesné a výslednou částku zdvojnásobte."

Víza

Do evropských zemí patřícících do Evropské Unie můžete cestovat za jazykovými kurzy na občanský průkaz.  Důrazně doporučujeme, abyste cestovali s platným pasem, jehož platnost vyprší nejdříve za 6 měsíců od návratu z kurzu.

Do Velké Británie můžete cestovat pouze s pasem, jehož platnost vyprší nejdříve 6 měsíců od návratu do ČR.

Za běžných okolností potřebujete pro vstup do USA, Kanady a na Nový Zéland elektronickou registraci, do Austrálie, Číny, na Kubu a do Ruska potřebujete vízum.

 • Jazykové kurzy angličtiny na Novém Zélandu do 90 dnů bez víza; pro pobyt na Novém Zélandě delším než 90 dnů potřebujete studijní vízum, jeho vyřízení trvá 10 týdnů.
 • Jazykové kurzy angličtiny nebo francouzštiny v Kanadě – pro pobyty do 6 měsíců budete potřebovat registraci eTA (7 CAD). Vyřízení studentského víza na pobyty delší než 6 měsíců trvá obvykle nejméně 2 týdny až měsíc. 
 • Jazykové kurzy angličtiny v Austrálii – turistické vízum (do 12 týdnů pobytu) lze vyřídit za 3 dny e-mailem zdarma. Do Austrálie lze cestovat na turistické vízum od 21.2.2022.. Studijní vízum (pro pobyty nad 12 týdnů) je administrativně náročnější, vyřízení zabere 4 - 6 týdnů. Pro návrat z Austrálie se nevyžaduje PCR test.
 • Jazykové kurzy angličtiny v USA Pokud chcete jet do USA na registraci ESTA, u každé školy v našem katalogu najdete informace, ke kterým kurzům stačí ESTA a tudíž nepotřebujete studentské vízum. Vyžaduje se ukončené očkování pro osoby starší 18 let. 
 • Pobyt v USA na povolení ESTA může trvat nejvíce 90 dnů a bude potřebovat biometrický pas. Povolení ESTA se vyiřzuje e-mailem a stojí 15 USD. Rádi Vám pošleme podrobný návod. Studijní vízum je většinou nutné pro kurzy s 20 a více lekcemi týdně a pro všechny kurzy delší 12 týdnů a jeho vyřízení zabere obvykle jeden měsíc. Všichni žadatelé o americké studentské vízum musí osobně přijít na velvyslanectví USA v Praze k pohovoru s originálem speciálního dokumentu zaslaného z USA. Poradíme Vám jak postupovat při žádosti o studijní vízum do USA. Vyřízení sice trvá měsíc, ale je poměrně snadné! 
 • Jazykové kurzy španělštiny na Kubě – turistické vízum vyřídíme do týdne. Vízum se uděluje na pobyt do 30 dnů.
 • Jazykové kurzy čínštiny v Číně – turistické vízum vyřídíme za 4 týdny, ČÍNA OTEVŘELA HRANICE 15.3.2023.
 • Jazykové kurzy ruštiny v Rusku – ukončili jsme nabídku.

 

COVID INFORMACE -CESTOVÁNÍ DO NAŠICH DESTINACÍ BĚHEM PANDEMIE

PRAVIDLA PLATNÁ PRO CESTOVÁNÍ DO CIZINY NÁVRAT DO ČR NAJDETE ZDE

 

Destinace pro kurzy angličtiny

Anglie, Skotsko, Wales, vízum do Anglie není potřeba pro pobyty do 6 měsíců, do Británie můžou cestovat očkovaní i neočkovaní turisté. Do Británie se cestuje stejně jako před covidem, nepotřebujete žádné dokumenty týkající se covidu nebo testy.

 

 

 

 

 

 

 

Malta - školy jsou otevřené, na Maltu můžou cestovat i neočkované osoby.

Irsko - školy jsou otevřené, vízum není potřeba. Do Irska se cestuje stejně jako před covidem, nepotřebujete žádné dokumenty týkající se covidu nebo testy.

Jihoafrická republika - Školy v JAR fungují, vízum není třeba pro cesty do 90 dní. Podmínky pro vstup do JAR najdete zde.

Kanada - jazykové školy jsou otevřené. od 7.9.2021. Očkování se nevyžaduje. Pro návrat z do ČR nebudete potřebovat test. Informace o cestování do Kanady najdete zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

USA - jazykové školy fungují. Od 8.11.2021 USA obnovily možnost cestovat do USA na ESTu, tedy bez víza. Na ESTu můžete studovat kurzy, které nemají více než 18 hodin čistého času výuky týdně. Informace o cestování do USA najdete zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Barbados - jazyková škola funguje, pro cesty na Barbados nepotřebujete vízum. K cestě potřebujete negativní PCR test, který není starší než 72 hodin a potvrzení o ukončeném očkování. Informace o cestování na Barbados najdete zde.

Austrálie - cestování na turistické vízum je možné od 21.2.2022. Očkování se nevyžaduje. Informace o cestování do Austrálie najdete zde.

Nový Zéland - školy fungují, od 1.5.2022 můžou čeští občané cestovat na Nový Zéland na pobyty krattší 90 dnů. Očkování se nevyžaduje, bližší info a cestách na Nový Zéland najdete zde

Thajsko - škola v Bangkoku je otevřená od 30.5.2022. Očkování se nevyžaduje. informace o cestování do Thajska najdete zde

Destinace pro kurzy francouzštiny

Francie - školy jsou otevřené. Informace o cestování do Francie najdete zde.

 

 

Guadeloupe - škola je otevřená, informace o cestování na Guadeloupe najdete zde.

Kanada - jazykové školy jsou otevřené. od 1.10.2022 můžou turisté cestovat do Kanady bez očkování. Informace o cestování do Kanady najdete zde.

Maroko - škola funguje, očkování se nevyžaduje. Informace o cestování do Maroka najdete zde.

 

 

 

 

Švýcarsko - škola Alpadia Montreux je otevřená, informace o cestování do Švýcarska najdete zde.

Destinace pro kurzy italštiny

Itálie - školy fungují. Ke vstupu do Itálie nepotřebujete vízum. Informace o cestování do Itálie najdete zde.

Destinace pro kurzy němčiny

Německo - K cestám do Německa není potřeba očkování. Informace o cestování do Německa najdete zde.

 

 

 

 

Rakousko - školy jsou otevřené, očkování se nevyžaduje. Informace o cestování do Rakouska najdete zde.

Švýcarsko - škola LSI Curych je otevřená, pro cestu do Švýcarska nepotřebujete vízum. Informace o cestování do Švýcarska najdete zde.

Destinace pro kurzy španělštiny

Španělsko - školy jsou většinou otevřené, pro cestu do Španělska nepotřebujete vízum. Informace o cestování do Španělska najdete zde.

 

Argentina - škola Exspanish je otevřená.  Pro cestu do Argentiny nepotřebujete vízum, očkování se nevyžaduje Informace o cestování do Argentiny najdete zde.

 

Dominikánská republika - školy v Santo Domingu a Sosúa jsou otevřené. Pro cestu do Dominikánské republiky nepotřebujete vízum. Informace o cestování do Dominikánské republiky najdete zde.

Ekvádor - školy jsou otevřené. Informace o cestování do Ekvádoru najdete zde.

Guatemala - škola Tecún Umán je otevřená. Informace o cestování do Guatemaly najdete zde.

Kostarika - školy Academia Tica jsou otevřené. Pro cestu do Kostariky nepotřebujete vízum. Informace o cestování do Kostariky najdete zde.

Kuba - škola Sprachcaffe Havana je otevřená, očkování se nevyžaduje. Info o cestování na Kubu je zde.

Kolumbie - školy jsou otevřen, očkování se nevyžaduje, musíte vyplnit formulář Check Mig. Informace o cestování do Kolumbie najdete zde.

Mexiko - školy jsou otevřené, vízum není třeba, nevyžaduje se doklad o ukončeném očkování, ani PCR test. Informace o cestování do Mexika najdete zde.

Panama - škola EPA Panama City je otevřená, pro cestu do Panamy nepotřebujete vízum. Informace o cestování do Panamy najdete zde.

Uruguay - školy IH Montevideo je otevřená.  Pro cestu do Uruguaye nepotřebujete vízum. Informace o cestování do Urugaye najdete zde.

Destinace pro kurzy portugalštiny

Portugalsko - školy jsou otevřené, vízum není třeba, očkování se nevyžaduje. Informace o cestování do Portugalska najdete zde.

Brazílie - školy jsou otevřené, vízum není třeba, očkování se nevyžaduje. Informace o cestách do Brazílie najdete zde.

Destinace pro kurzy ruštiny

Lotyšsko - Vízum není třeba. Informace o cestování do Lotyšska najdete zde.

 

Destinace pro kurzy řečtiny

Řecko - školy otevřou na začátku roku 2022, vízum není třeba. Informace o cestování do Řecka najdete zde.


Destinace pro kurzy čínštiny 

Čína - země je otevřená pro turisty. Informace o cestování do Číny najdete zde.

Destinace pro kurzy arabštiny

Jordánsko - škola je otevřená, vízum je třeba, nevyžaduje se očkování, je třeba vyplnit příjezdový formulář. Informace o cestování do Jordánska najdete zde.

 

Maroko - škola funguje, očkování se nevyžaduje. Informace o cestování do Maroka najdete zde.

Destinace pro kurzy polštiny

Polsko - škola v Krakově je otevřená, vízum není třeba. Inforomace o cestování do Polska najdete zde.

Destinace pro kurzy japonštiny

Japonsko - školy jsou otevřené, do 90 dnů nepotřebujete vízum, k delšímu pobytům je možné získat studentské vízum. Informace o cestování do Japonska najdete zde.

Destinace pro kurzy korejštiny

 

Jižní Korea - školy jsou otevřené, nepotřebujete vízum pro pobyty do 90 dnů, očkování se nevyžaduje. Informace o cestování do Koreje najdete zde.


 

 

Ceny jazykových kurzů v zahraničí

INTACT si vyhrazuje právo změnit ceny jazykových kurzů v zahraničí během roku 2024, jestliže příslušná měna v kurzovním lístku ČNB v den fakturace vybočí z limitů, které jsou uvedeny v následující tabulce. Cena se tedy může zvýšit nebo snížit.

Jestliže dodržíte splatnost faktury jazykového kurzu a podmínky smlouvy, cena INTACTu se nezmění, i kdyby před uskutečněním zájezdu došlo k devalvaci koruny.

Stát

Měna

Hor. hranice

Střed

Dol. hranice

Austrálie

AUD

15,18

14,60

14,02

Eurozóna

EUR

25,58

24,60

23,62

Kanada

CAD

17,68

17,00

16,32

Nový Zéland

NZD

14,04

13,49

12,95

Švýcarsko

CHF

26,42

25,40

24,38

USA

USD

23,40

22,50

21,60

Velká Británie

GBP

29,43

28,30

27,17

Kurz střed označuje kurz ČNB, který jsme použili ke kalkulaci. Kurzovní lístek najdete snadno na internetu. Kurzy označené “Dolní hranice” a “Horní hranice” vymezují kurzové hranice. Jestliže úřední kurz ČNB střed bude vybočovat mimo stanovené kurzové hranice, automaticky Vám bude při fakturaci odečtena sleva (pokud aktuální kurz ČNB bude nižší než Dolní hranice), nebo připočtena přirážka kurzovým rozdílem (pokud aktuální kurz ČNB bude vyšší než Horní hranice).

Pojištění na jazykové pobyty v zahraničí

Cestovní a zdravotní pojištění pojišťovny UNIQA platné pro celý svět si můžete přiobjednat za 42 Kč na den. Pojištění zahrnuje tyto služby:

Plnění

max. výše plnění

Pojištění léčebných výloh včetně léčby covidu a asistenčních služeb

7 000 000 Kč

Pojištění smrti následkem úrazu

300 000 Kč

Pojištění trvalých následků úrazu

600 000 Kč

Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci třetí osoby

5 000 000 Kč

Pojištění zavazadel (platí limit na 1 položku 5 000 Kč)

15 000 Kč

Náklady na repatriaci pojištěného

7 000 000 Kč

Náklady na repatriaci tělesných ostatků pojištěného

7 000 000 Kč

Náklady na vyslání opatrovníka

140 000 Kč

Náklady na předčasný návrat z pojištěné cesty

140 000 Kč

Náklady vzniklé zmeškáním odjezdu veřejného dopravního prostředku

140 000 Kč

Náklady na právní pomoc v zahraničí včetně jejího zprostředkování

140 000 Kč

Náklady vzniklé ztrátou cestovních dokladů

140 000 Kč

Zachraňovací náklady

2 800 000 Kč

Odškodnění v případě zadržení pojištěného při únosu letadla nebo autobusu

140 000 Kč

Zprostředkování finanční pomoci pojištěnému

140 000 Kč

Náklady vzniklé zpožděním zavazadel (od 7. hodiny max. 500 Kč/hod.)

5 000 Kč

Náklady vzniklé zpožděním letu (od 7. hodiny max. 500 Kč/hod.)

5 000 Kč

Také v letošní sezóně si můžete za 42 Kč na den přiobjednat pojištění na storno zájezdu z důvodu nemoci nebo závažné události v rodině. Pojištění na storno kryje 80% stornopoplatků, max. do výše 64 000 Kč. Nevztahuje se na nemoci, se kterými se pojištěný již dříve léčil. Pojištění na storno nelze objednat samostatně, ale pouze jako součást cestovního a zdravotního pojištění UNIQA. Cena pojištění na storno včetně cestovního a zdravotního pojištění je 85 Kč na den, pokud je cena Vašeho pobytu do 64 000 Kč a 127 Kč na den, pokud Váš pobyt stojí 64 001 - 130 000 Kč.

Dále nabízíme pojištění dodatečných nákladů spojených s karanténou s tím, že cena tohoto připojištění je 26 Kč denně při pobytu v Evropě a 52 Kč denně při pobytu mimo Evropu. 

Náklady na náhradní ubytování spojené s umístěním do karantény

10 000 Kč

Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény v Evropě

10 000 Kč

Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény mimo Evropu 

20 000 Kč