Vyberte si jazykový kurz v zahraničí

Kanada, střední škola, Nova Scotia High Schools

Výhody: 1. POLOLETÍ 2017/2018 VYPRODÁNO! Kanada, střední škola, provincie Nova Scotia, autentická Kanada, menší bezpečná města, kvalitní školy a rodiny, speciální předměty, které se v ČR nevyučují, pololetí za 82 470 Kč!

Místo: Kanada, střední škola, provincie Nova Scotia

Příroda Nova ScotiaStudentky školy Nova Scotia High SchoolsPobřeží Nova Scotia

Přehled kurzů

Kurzy Počet lekcí týdně Délka
1 lekce
Délka kurzu v týdnech Počet studentů ve třídě Jazyk. úroveň
(viz zde)
International Student Program   2045 min.3, 5, 10 měsícůprůměrně 255 - 10

Ceník kurzů

PRVNÍ POLOLETÍ 2017/2018 JE VYPRODANÉ, JSOU JEŠTĚ NĚJAKÁ MÍSTA NA DRUHÉ POLOLETÍ ROKU 2017/2018 S NÁSTUPEM OD 5.2.2018.

Kurz/měsíce3510
International Student Program49 48082 470164 940
Cena v Kč zahrnuje středoškolskou výuku, odvoz z letiště do rodiny a zpět, základní učební materiály, závěrečný certifikát a pojištění proti úpadku CK.

Příplatky

1. Registrační poplatek účtovaný školou je 7 540 Kč, úvodní dvoudenní školení stojí 3 770 Kč.

2. Povinné kanadské pojištění stojí 3 960 Kč na 3 měsíce, 6 600 Kč na pololetí, 13 200 Kč na rok.

3. Rádi Vám poskytneme asistenci při vyřizování studijního víza (nutné pro pobyty v Kanadě delší jak 6 měsíců). Studijní vízum stojí 150 CAD (105 EUR). Pro studium na kratší dobu je třeba vyřídit registraci eTA (vyřizuje se on-line a stojí 7 CAD).

4. Některé školy si na začátku roku účtují cca 40 - 70 CAD na agendu, zálohu na uzamykatelnou skříňku apod., další náklady (kapesné a pomůcky) představují cca 250 CAD měsíčně.

5. Studenti, kteří nemají dostatečnou znalost angličtiny, mohou před začátkem studia na střední škole absolvovat některý z jazykových kurzů angličtiny, které INTACT v Kanadě nabízí.

Začátky kurzů

Školní rok 2017 - 2018: 1. pololetí začíná 6.9.2017 a končí 2.2.2018, 2. pololetí začíná 5.2.2018 a končí 29.6.2018. 3 měsíční pobyty probíhají od 6.9. do 24.11.2017 a od 5.2.2018 do 27.4.2018. Nástupní termíny: 6.9.2017 (1. pololetí), 5.2.2018 (2. pololetí). Stejná data nástupu jsou i pro tříměsíční pobyt. Termín podání přihlášky: do 15.3.2017 pro nástup 6.9.2017, do 29.10.2017 pro 5.2.2018.

Věk studentů

pro mládež od 14 do 18 let

Nevyučuje se

Během státních svátků a v době školních prázdnin.

Výuka probíhá

Výuka začíná většinou v 8.30 a končí mezi 14.30 a 15.30 hod. Časy se v jednotlivých školách liší podle organizace místní autobusové dopravy. Školní rok má 2 semestry, v každém semestru student volí 4 předměty (110 hodin výuky/předmět za semestr).

Popis kurzů

Studium na kanadské střední škole v Nova Scotia je určeno pro středoškolské studenty s nadprůměrnými výsledky a solidní znalostí angličtiny, kteří chtějí poznat nádhernou pobřežní provincii Nova Scotia na východním pobřeží Kanady a studovat předměty, které česká střední škola nenabízí. Získejte náskok v oboru, který chcete studovat na VŠ!

Pokud dáváte přednost klidu a bezpečí menších měst, pak je Nova Scotia ta pravá část Kanady pro Vás!

Ve středoškolském studiu International Student Program můžete studovat 3 měsíce, jeden semestr (půl roku) či celý školní rok. Jeden semestr trvá 5 měsíců. Každý semestr se student věnuje 4 předmětům. Jednomu předmětu budete za pololetí věnovat 110 hodin, každý týden budete mít 6,5 hodiny každého z vybraných předmětů. Využijte možnosti důkladně poznat obor, kterému se chcete věnovat po maturitě. Získejte cenné body v přijímacím řízení na českou vysokou školu!

Předměty a organizace výuky: Anglický jazyk, ekonomika, francouzština, jiné jazyky, matematika, podnikání, přírodní vědy, rodinná výchova, společenské vědy, tělesná výchova a výtvarná výchova. Můžete studovat předměty: tanec, produkce filmu a videa, herectví, počítačová animace, cestovní ruch, design aj. Místní studenti mají povinnou matematiku, angličtinu, společenské vědy a přírodní vědy. Pokud nestudujete matematiku v ČR, nemusíte ji studovat v Kanadě.

Jestliže nechcete na střední škole v Nova Scotia maturovat (3 roky studia), můžete si vybrat předměty, jaké chcete!

Požadované dokumenty: Neměli byste mít horší známky než 3. Budeme potřebovat poslední 3 vysvědčení a doporučení z Vaší školy.

Většinu studentů tvoří kanadští studenti. Ve škole studují také studenti ze Španělska, Kolumbie, Mexika, Brazílie, Japonska, Číny.

Popis školy

Středoškolské studium v kanadské provincii Nova Scotia je u českých studentů oblíbené. Provincie Nova Scotia leží na východním pobřeží Kanady a má cca milion obyvatel. Má nejteplejší podnebí ze všech kanadských provincií a nabízí velmi vysokou kvalitu výuky a života.

Zahraniční studenti studují na více než 60 kvalitních státních školách, které se neustále snaží rozšiřovat portfolio nabízených předmětů.

Škola Nova Scotia má nejrozsáhlejší program pro mezinárodní studenty, počet mezinárodních studentů je cca 1 200. Nova Scotia je autentická Kanada - všechny hostitelské rodiny jsou rodilí mluvčí, provincie má velmi nízké procento imigrantů, takže budete neustále obklopeni angličtinou. Studenti Nova Scotia dosahují velmi dobrých výsledků ve vědních oborech, v umění, jazycích, ale i v IT a programování a samozřejmě i ve sportech.

Průměrné teploty, srážky a další klimatické podmínky najdete zde.
Informace v angličtině o Nova Scotia najdete zde.

Ceník ubytování

Ubytování studentů střední školy v Kanadě v Nova Scotia je od soboty před začátkem studia do soboty po jeho ukončení.cena týdně
Rodina, jednolůžkový pokoj, plná penze3 410
Pro nástup 6.9.2017 doporučuje škola příjezd po 3.9.2017. Při odjezdu na konci druhého pololetí doporučuje škola odjezd 26.6.2018, nejpozději však studenti musí odjet 30.6.2018.

Program pro volný čas

Můžete se zapojit do nejrůznějších klubů, kroužků, sportovních týmů či hudebních skupin. Některé programy se platí zvlášť. V létě se můžete věnovat výletům, vodáctví nebo raftingu, v zimě pak hokeji, lyžování a bruslení. Celý rok můžete sportovat v hale (hokej, basketbal aj.).

Doprava

Rádi Vám zajistíme letenku (většinou s jedním přestupem) Praha - Halifax (Moncton, Sydney) - Praha za nejnižší možnou cenu.

Odvoz z nejbližšího letiště (Halifax, Moncton nebo Sydney) do hostitelské rodiny je zahrnut v ceně programu.

Jak si můžete objednat tento kurz?

 1. Kliknutím na tlačítko Přihláška
  Zde, prosíme, vyplňte všechna data a klikněte na tlačítko Odeslat.
 2. Vyplněním vytištěné přihlášky. Zde si můžete stáhnout přihlášku ve formátu PDF. Po vytištění a vyplnění všech údajů ji, prosím, zašlete emailem na info@intact.cz nebo poštou na adresu INTACT, Hornoměstská 357, 59401 Velké Meziříčí. Děkujeme.
 3. Smluvní podmínky si můžete stáhnout zde.

Obecný postup pro zpracování Vaší přihlášky

 1. Jakmile přijmeme Vaši přihlášku, obdržíte od našich zaměstnanců písemnou zprávu s potvrzením přijetí této přihlášky.
 2. Následovně začneme kurz objednávat u konkrétní školy (pokud si přejete zařídit dopravu, začneme nejdříve s rezervací dopravy).
 3. Přibližně do týdne od přijetí přihlášky od nás dostanete poštou fakturu a dva výtisky smlouvy.
  • smlouvy podepíšete a jeden výtisk nám zašlete poštou zpět
  • při podání přihlášky do 14ti dnů před nástupem na kurz uhraďte fakturu ihned
  • při podání přihlášky od 14ti dnů do 2 měsíců před nástupem na kurz uhradíte fakturu během jednoho týdne
  • při podání přihlášky od 2 měsíců a déle před nástupem na kurz uhradíte 30ti % zálohu na kurz do 14ti dnů, zbytek částky nejméně 8 týdnů před odjezdem na kurz
 4. Po zaplacení kurzu od nás dostanete vyrozumění o přijetí platby na náš účet.
 5. Po obdržení všech potřebných dokumentů ze školy Vám poštou zašleme všechny potřebné dokumenty.

Pozn.: jde o obecný postup po přijetí přihlášky. Každý postup je však individuální a může se lišit.